"Tomu, kto čisté srdce nosí, k radosti veľa netreba. Ten ľahko vzlietne z rannej rosy na chromých krídlach do neba ..."

Milan Rúfus

Ubytovanie

Ubytovanie v Domove sociálnych služieb poskytujeme prijímateľom sociálnej služby, ktorým sa poskytuje pobytová forma sociálnej služby v zariadení t. j. týždenná prípadne celoročná sociálna služba. Pri týždennom pobyte je zabezpečené ubytovanie od pondelka do piatku, cez víkendy je prijímateľ sociálnej služby vo vlastnom rodinnom prostredí. Počas celoročnej starostlivosti je ubytovanie zabezpečené v rámci celého roka, s tým, že kladieme dôraz na to, aby aspoň počas prázdnin a sviatkov ako sú Vianoce a Veľká noc boli prijímatelia sociálnej služby s rodinou.

Ubytovanie poskytujeme na dvoch oddeleniach - dievčenské/ženské a chlapci/muži. Väčšina prijímateľov je ubytovaná na dvojposteľových a trojposteľových izbách. K dispozícii majú posteľ, skriňu, poličku a nočný stolík, v ktorom si môžu zamykať svoje osobné veci. Izby si zútulňujú výzdobou, deťom s ťažkým postihnutím pomôžu vyzdobiť izbu zamestnanci. Na každom z oddelení je umyváreň, sprchy, vaňa a WC. Zariadenie je bezbariérové.

Deti a mládež s postihnutím trávia celý deň mimo spální, dopoludnia navštevujú špeciálnu základnú školu, popoludní sú striedavo na dennej izbe svojho vychovávateľa, v telocvični, v herni, v bazéne DSS alebo vonku. Vpriebehu dňa absolvujú rehabilitáciu podľa vypracovaného rozpisu.

Akcie a podujatia

Akcie a podujatia

Galéria tvorivej činnosti

Galéria tvorivej činnosti

Kde nás nájdete